Nowy rok – nowe cele drużyny SumoMasters

Po bardzo udanym roku 2017, w którym drużyna SumoMasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej została mistrzem świata, zespół postawił sobie w 2018 roku nowe cele. Członkowie drużyny zamierzają udoskonalić roboty MegaSumo (mata metalowa) oraz wystartować w kategoriach równoległych MiniSumo, NanoSumo oraz Sumo (mata drewniana). Razem z Maciejem Wysockim, Krystianem Chojnowskim, Bartoszem Pawłowem, Markiem Klimowiczem, Bartłomiejem Łukaszukiem i Piotrem Wasilewskim pracować będą nowi członkowie zespołu: Paulina Łapińska, Patryk Rakowski, Jan Pabisek, Marcin Dziubek, Łukasz Kotarski oraz Piotr Puławski.

Pierwszą próbę wprowadzonych modyfikacji i modernizacji robotów MegaSumo zespół będzie miał okazję przetestować w zawodach Robotiada 2018, które odbędą się  3 marca 2018 w Wilnie na Litwie. Drużyna planuje wystawić trzy roboty: Masakrator, Speedster oraz Ace.

W tym samym czasie druga część zespołu w Warszawie weźmie udział w zawodach Robomaticon 2018 w gmachu Politechniki Warszawskiej, gdzie swoich sił spróbują w kategorii MiniSumo oraz NanoSumo.

Więcej informacji o robotach sumo z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej powstających pod opieką dr inż. Rafała Grądzkiego można znaleźć na stronie: www.wm.pb.edu.pl/sumomasters

Wyjazd i start w zawodach nie byłyby możliwe bez wsparcia firm (Wenglor, FAULHABER), Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu Najlepsi z najlepszych! 2.0.