SumoMasters kandydatem do tytułu Podlaskiej Marki

Poznaliśmy kandydatów do tytułu Podlaskiej Marki Roku. Wśród 180 inicjatyw ubiegających się o nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego znalazła się drużyna Sumomasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.

W 2017 r. studenci zdobyli mistrzostwo świata na międzynarodowych zawodach robotów Sumo w Japonii. Ich osiągnięcie zgłoszone jest do Podlaskiej Marki w kategorii „Wydarzenie”. Drużyna studentów z Wydziału Mechanicznego w składzie: Maciej Wysocki, Krystian Chojnowski, Marek Klimowicz, Bartosz Pawłow, Piotr Wasilewski oraz Bartłomiej Łukaszuk, pod opieką dr. inż. Rafała Grądzkiego projektuje, konstruuje oraz programuje autonomiczne roboty Mega Sumo. Dzięki licznym sukcesom na zawodach robotycznych, przez cały rok 2017 zespół SumoMasters promował Białystok i Podlasie, kreując wizerunek innowacyjnego miasta i regionu. Natomiast 17 grudnia 2017 roku w Japonii drużyna zdobyła pierwsze miejsce i została najlepszą na świecie ekipą startującą w kategorii Mega Sumo. W historii 29 lat tych prestiżowych zawodów żadna konstrukcja z Polski nie zaszła tak daleko! Zespół SumoMasters jest laureatem grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w konkursie Najlepsi z najlepszych! 2.0., korzystała też ze wsparcia Prezydenta Miasta Białegostoku (w ramach umowy dotyczącej promocji miasta) oraz firm: Wenglor, Ion Motion Control, Supermagnete.de.
Kapituła Nagrody zweryfikuje zgłoszenia pod względem formalnym, oceni merytorycznie oraz wskaże 21 nominowanych, wśród których znajdą się późniejsi zwycięzcy. Wybór jest niezwykle trudny, ponieważ w każdej z kategorii można nominować maksymalnie 3 produkty. Ostateczną decyzję podejmie 17-osobowe jury – specjaliści, reprezentujący różne branże i środowiska. Obradom Kapituły przewodzić będzie Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.
Spośród 21 nominowanych kandydatur w oddzielnym głosowaniu internautów wybrana zostanie „Podlaska Marka Konsumentów”.
Warto przypomnieć, że studenci Wydziału Mechanicznego byli już wcześniej nagradzani tytułem Podlaskiej Marki Roku za konstrukcje analogów łazików marsjańskich.
Więcej o Podlaskiej Marce Roku: http://podlaskamarka.pl/