SumoMasters na podium w Rumunii

W dniach 23-25 marca 2018r. zespół SumoMasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej w składzie Marek Klimowicz, Krystian Chojnowski, Maciej Wysocki oraz Bartosz Pawłow uczestniczył w zawodach RoboTEC 2018 w mieście Timișoara w Rumunii (https://robotec.ligaac.ro/).

Walki w kategorii MegaSumo były rozgrywane w systemie fazy grupowej oraz pucharowej. W sumie w walkach uczestniczyło 15 konstrukcji. Po zaciętych i wymagających pojedynkach w obu etapach rozgrywek, robot ACE uplasował się na trzecim miejscu. Pozostałe dwie konstrukcje Masakrator oraz Speedster zajęły miejsca 5-8.

Zawody RoboTEC 2018 są już czwartą edycją tego turnieju, jednakże pierwszą, podczas której rozgrywane były walki w kategorii MegaSumo.

Serdecznie gratulujemy!

Wyjazd i start w zawodach były możliwe dzięki wsparciu firm (Wenglor, FAULHABER), Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, JM Rektora Politechniki Białostockiej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (w ramach projektu Najlepsi z najlepszych! 2.0).